Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon чи можна завагітніти під час місячних

Завагітніти під час місячних можливо?
Питання про те, чи можна завагітніти, займаючись сексом під час місячних, цікавить багатьох жінок. Відповісти на це питання можна тільки, чітко уявляючи, що ж відбувається в організмі жінки протягом усього менструального циклу. Такі знання дозволять жінці, як займатися безпечним сексом, так і розрахувати найбільш сприятливий час для зачаття дитини.

Періоди менструального циклу жінки

Менструальний цикл жінки має індивідуальну тривалість від 21 до 35 днів. Крім того, він може мати від місяця до місяця різну тривалість, і коливання ці іноді досить значні. Ідеальний менструальний цикл жінки складається з 28 днів, які можна розділити на три фази.

Перша фаза – дозрівання фолікула. У фолікулі (бульбашці) знаходиться яйцеклітина, яка дозріває протягом першої половини менструального циклу під впливом гормонів яєчника естрогенів. У жінки, яка має менструальний цикл 28 днів, тривалість першого періоду дорівнює 14-15 дням.

Друга фаза – овуляція: дозріла яйцеклітина розриває фолікул і виходить в черевну порожнину, а звідти – в маткову трубу для того, щоб зустрітися зі сперматозоїдом. Яйцеклітина залишається життєздатною протягом доби після овуляції, овуляція при 28-денному менструальному циклі наступає на 15-16 добу. Найчастіше жінка відчуває, як виходить яйцеклітина, у неї з’являються болі в низу живота з боку зацікавленого яєчника (яйцеклітина зазвичай дозріває в одному з яєчників).

Третя фаза – утворення на місці лопнув фолікула залози внутрішньої секреції – жовтого тіла, яке починає виробляти жіночий статевий гормон прогестерон. Завдання прогестерону – максимально збільшити обсяг слизової оболонки порожнини матки для того, щоб у неї впровадилася запліднена яйцеклітина, а також запобігти дозрівання нових фолікулів. Ця фаза починається відразу після овуляції і триває до кінця менструального циклу (17-28 добу). Якщо запліднена яйцеклітина не укоренилася в матку, то до кінця третьої фази жовте тіло зменшується в розмірах і припиняє функціонувати, а так як слизова оболонка матки позбавляється гормональної підтримки, вона відторгається, оголюючи кровоносні судини, – починається менструація і одночасно новий менструальний цикл.

У які періоди менструального циклу неможливо завагітніти

Якщо уважно вивчити менструальний цикл, то можна побачити, що, починаючи з другого дня після овуляції в організмі жінки немає яйцеклітини, а це означає, що вагітність абсолютно неможлива. Цей період (з 17 по 28 добу при 28-денному менструальному циклі) називається періодом абсолютної стерильності, завагітніти в цей період неможливо.

Але є період і відносної стерильності – це перша фаза, дозрівання фолікула. Чому це можливо, якщо яйцеклітина ще не дозріла? Справа в тому, що сперматозоїд зберігає свою життєздатність в організмі жінки протягом достатнього тривалого часу (іноді до тижня), у зв’язку з чим він має шанс дочекатися того часу, коли яйцеклітина вийде з яєчника і з’явиться в матковій трубі. Тому якщо менструальна кровотеча триває близько тижня, то в кінці його секс перестає бути безпечним.

Як правильно розрахувати час для безпечного сексу

Це не так просто. Для того, щоб встановити, в який період менструального циклу неможливо завагітніти, потрібно провести його аналіз протягом не менше півроку, а краще – року, не користуючись при цьому гормональними контрацептивами. Заводиться спеціальний календар, де зазначаються всі критичні дні. Якщо менструальний цикл не відрізняється регулярністю, то точно розрахувати неможливо, доведеться користуватися іншими способами попередження небажаної вагітності.

Якщо ж менструації проходять регулярно з невеликими відхиленнями, то виробляємо розрахунок: виділяємо найкоротший і найдовший менструальні цикли, які були протягом досліджуваного періоду і від короткого забираємо число 18 – виходить день початку небезпечного періоду, наприклад, 24 – 18 = 6 (6 -ий день менструального циклу). З самого довгого періоду віднімають 11: 28-11 = 17 (17-ий день менструального циклу).

Висновок: небезпека небажаної вагітності зберігається з 6-го по 17-ий день менструального циклу.

Чому іноді наступає вагітність під час місячних

Під час місячних вагітність може настати:

* При тривалій менструації, коли до овуляції залишається менше тижня і сперматозоїд цілком може дочекатися яйцеклітини;
* При неправильних розрахунках часу безпечного сексу, пов’язаних з нерегулярністю менструального циклу;
* При раптових порушеннях менструального циклу, пов’язаних з різними захворюваннями або впливами на організм жінки (інфекціями, загостреннями хронічних захворювань, стресами, фізичними навантаженнями, шкідливостями і так далі).

З усього цього можна зробити висновок, що під час менструації краще все ж оберігатися і найбільш підходящий спосіб – бар’єрний (за допомогою презерватива), який вбереже жінку не тільки від небажаної вагітності, але не дасть можливості проникнути інфекції у відкриті кровоточать кровоносні судини матки, що також важливо.