Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Що робити при затримці місячних

Що робити при затримці місячних (менструації)

Затримка менструації (місячних) – це відсутність менструації в очікуваний термін. Спостерігається затримка менструації при вагітності, а також може спостерігатися в ановуляторних циклі, при кісті жовтого тіла та інших гінекологічних та ендокринних захворюваннях, при прийомі оральних контрацептивів, після стресу та при зміні клімату.
Послідовність дій при затримці месчних

1. Домашній тест на вагітність

У ранковій порції сечі, показовий тільки з першого дня затримки. Помилково негативні результати бувають частіше хибнопозитивних.

Якщо негативний:

2. У гінекологічній клініці УЗД вагінальним датчиком

Якщо УЗД-картина зрілої другої фази циклу (товстий зрілий ендометрій, жовте тіло в яєчнику):

3. Кров на бета-ХГЧ

Якщо негативно – чекати менструації, вона скоро буде.

Якщо сумнівно – перескласти через 48 годин. При розвивається маткової вагітності показник зросте в 2 рази.

Якщо на УЗД немає картини другої фази, то це не вагітність, і до менструації далеко. Це дисфункція яєчників, з нею треба йти до гінеколога і розбиратися – чи чекати або допомагати вітамінами, травами, гормонами і т.д.

Якщо домашній тест на вагітність позитивний, УЗД вагінальним датчиком все одно треба зробити, щоб зрозуміти локалізацію вагітності (маткова або поза-) і її життєздатність (серцебиття є / немає). Коли тест позитивний, вагітність вже завжди видно на УЗД вагінальним датчиком. Серцебиття видно з 5 тижнів (від 1 дня останньої менструації при регулярному циклі). Часті УЗД на якому терміні вагітності, у тому числі на ранньому – абсолютно нешкідливі. Набагато небезпечніше зайві дні, прожиті з недіагностованою позаматкової або завмерла вагітністю.

Останнім пунктом у всіх алгоритмах є консультація лікаря і інтерпретація їм отриманих результатів.