Спонсор
Пошук
Недавні записи

postheadericon Якщо немає місячних

Затримка місячних (менструації)

Затримка місячних (менструації) – це відсутність менструації в очікуваний термін. Спостерігається затримка менструації при вагітності, а також може спостерігатися в ановуляторних циклі, при кісті жовтого тіла та інших гінекологічних та ендокринних захворюваннях, при прийомі оральних контрацептивів, після стресу та при зміні клімату.

Затримка місячних може виникати в різні вікові періоди життя жінки: під час статевого дозрівання, в період статевої зрілості і в пременопаузі.

Затримка місячних до 5 днів – не повинна викликати особливих турбот.

Стан, при якому менструації відсутні протягом 6 місяців і більше називається аменореєю.
Основні причини затримки місячних (менструації)
1. Причина затримки місячних (менструації) – вагітність

Перше, про що повинна подумати жінка при затримці місячних – це настання вагітності. Вагітність можлива завжди, якщо жінка живе статевим життям. Буває, що жінки примудряються завагітніти навіть при одноразовому зносинах під час менструації. Якщо ви користуєтеся оральними контрацептивами, але пропускаєте час і день прийому таблеток, також може настати вагітність.
2. Причина затримки місячних (менструації) – стрес

Стрес – тривалий або сильний короткочасний – є причиною збою в роботі центральних структур (кори головного мозку, гіпоталамуса), що регулюють роботу яєчників і матки. Прикладом таких розладів може служити так звана аменорея воєнного часу, коли в умовах стресу у жінок припинялися менструації. У наш час – серйозніші проблеми на роботі, сімейні відносини, будь-які стреси можуть послужити причиною гормональних зрушень і затримки менструації.

Рада простий: навчіться не тільки працювати, але й відпочивати, сходіть до психолога.
3. Причина затримки місячних (менструації) – фізичні навантаження

Дуже часто, особливо молоді дівчата скаржаться на затримку циклу після того, як вони почали активно займатися аеробікою, спортом, танцями. Це реакція організму на занадто різка зміна умов життя.
4. Причина затримки місячних (менструації) – різка зміна клімату

Не дивуйтеся, якщо затримка місячних відбудеться у зв’язку з відпусткою, який ви провели в Єгипті або Таїланді. Деякі жінки реагують і на менш екстремальне зміна клімату. Поступово організм пристосуватися до нових умов.
5. Причина затримки місячних (менструації) – строга дієта

Причиною відсутності місячних може бути також сувора дієта, після якої вага різко знижується через виснаження організму. Щоб повернути свій місячний цикл, треба почати правильно харчуватися, приймати полівітаміни.

У лікарів існує таке поняття, як критична менструальна маса – це вага, при наявності якого у дівчаток-підлітків, як правило, починаються менструації. Проте нас більше цікавить той факт, що при сильному бажанні схуднути, досягнувши цієї критичної менструальної маси (45-47 кг), жінка може отримати не тільки бажаний результат, але і тривалу затримку менструації.
6. Причини затримки місячних (менструації) – гінекологічні, ендокринні, інфекційні захворювання
Затримки менструації при поликистозе яєчників

Періодичні затримки менструацій характерні для такого захворювання, як полікістоз яєчників. Під цим поняттям об’єднують ряд патологічних процесів, при яких порушена вироблення гормонів. При цьому в організмі не відбувається овуляція (вихід яйцеклітини з яєчника) і виникає безпліддя.

Полікістоз яєчників спостерігається при порушенні функції різних органів: гіпоталамуса, гіпофіза, наднирників, щитовидної залози і самих яєчників. Тому захворювання може виявлятися по-різному залежно від причин його виникнення, і для встановлення діагнозу недостатньо використання будь-якого одного діагностичного ознаки чи методу.
Затримки менструації при кісті жовтого тіла яєчника

Якщо овуляція все-таки відбулася, жовте тіло сформувалося, а гормональний збій трапився незадовго до менструації, то жовте тіло в результаті перенесеного стресу продовжує «працювати» ще якийсь час. Відповідно, менструація в строк не приходить.
Затримки менструації при запаленні внутрішніх статевих органів

. При запаленні внутрішніх статевих органів яєчники відчувають значний стрес, порушуються процеси дозрівання фолікула, овуляції і функціонування жовтого тіла, тому можливі затримки менструації. Причини запальних процесів можуть бути самі різні, включаючи інфекційні захворювання.

Затримка менструації може бути викликана різними гінекологічними захворюваннями, такими, як запалення придатків матки (сальпінгоофорит), міома матки (доброякісна пухлина матки) та інші. Однак слід зазначити, що при цих захворюваннях частіше спостерігаються кровотечі з матки.
7. Причина затримки місячних (менструації) – переривання вагітності

Затримка місячних може виникати також після переривання вагітності. Причиною є порушення гормонального балансу, а також те, що в ході інструментального вискоблювання матки може бути видалено надмірна кількість тканин, у тому числі і та частина внутрішньої вистилки матки, яка в нормі наростає протягом менструального циклу і виділяється у вигляді менструальної крові. Для відновлення цього функціонального шару деколи потрібно часу трохи більше, ніж у ході нормального циклу. Тобто після аборту менструація може настати не через 28-32 дня, а через 40 днів і більше. Така затримка не є нормальною: жінці потрібне обстеження і лікування.
8. Причина затримки місячних (менструації) – клімактерична дисфункція яєчників

У віці старше 40 років починається згасання функції яєчників, овуляція часто запізнюється в часі або не відбувається зовсім, тому затримки менструації в такому віці зустрічаються досить часто.
9. Причина затримки місячних (менструації) – прийом комбінованих гормональних контрацептивів

Причиною затримки циклу може бути тривалий прийом комбінованих гормональних контрацептивів, препаратів для лікування ендометріозу (Золадекс, Бусерелин, Диферелин, Декапептил і т.д.) У ході прийому препарату або після його скасування протягом декількох менструальних циклів може спостерігатися відсутність менструації: це так званий синдром гіперторможенія яєчників. Менструальний цикл зазвичай відновлюється самостійно протягом одного-трьох місяців.